Green Line

Architektúra

Architektúra, to je nie len krása a estetičnosť, ale tiež funkčnosť, efektivita a udržateľnosť. Naše projekty realizované podľa princípu green line sú dôkazom toho, ako môže byť tento prístup úspešný:

Kancelárska a laboratórna univerzitná budova IFA v Tullne

Budova IFA v Tullne je výnimočná predovšetkým dominantným využitím dreva, ktoré navodzuje príjemnú atmosféru a prepožičiava budove nezameniteľnú krásu. IFA Tulln je priekopnícky projekt v oblasti udržateľných budov – jedná sa totiž o jednu z prvých kancelárskych a laboratórnych budov z dreva. Je inšpiráciou pre mnohé ďalšie stavby a dokazuje, že z dreva je možné stavať tiež budovy, ktoré majú slúžiť viacerým rôznorodým účelom. Udržateľný spôsob výstavby a dlhá životnosť budovy majú veľký význam pre celú spoločnosť.

IFA-Tulln_Foto_Christian-Brandstätter

Kancelárská budova spoločnosti Ekom

Kancelárská budova Ekom bola hodnotená ako mimoriadne hospodárna vďaka nízkym nárokom na primárne energie. Vyhovuje triede energetickej náročnosti A1. Budova bola optimálne pripravená pre využitie obnoviteľných zdrojov energie. V interiéroch boli použité prírodné alebo recyklovateľné povrchové materiály (koberce, podlahy). Ako súčasť viacpodlažného parkovacieho domu boli naplánované nabíjacie stanice pre elektromobily. Projekt bol predstavený na jeseň roku 2018 v rámci kampane „Týždeň zelených budov“ pod heslom EKOLOGICKY – ZDRAVO – EFEKTÍVNE.

Ekom-Architektur DELTA

Nová drevená budova BOKU

Nová budova pre Univerzitu prírodných zdrojov a vied vo Viedni je rozšírením súčasného vysokoškolského areálu BOKU. Na ploche približne 3 000 m2 poskytne priestory pre seminárne centrum, knižnicu, študovne alebo tiež herne a konferenčné miestnosti. Okrem toho, že drevo ako stavebný materiál navodzuje úžasnú atmosféru, veľké množstvo denného svetla prispieva k príjemnejšiemu študijnému a pracovnému prostrediu.

Pri plánovaní a projektovaní bol kladený dôraz nie len na ekologickosť, ale tiež na ekonomickú stránku budovy vrátane všetkých faktorov ovlyvňujúcich náklady počas životného cyklu. Voľba optimálnych materiálov a služieb budovy prebehla v spolupráci s organizácíiou Österreichisches Institut für Bauen und Ökologie (IBO). Architekti zo spoločností SWAP a DELTA získali ocenenie klima:aktiv Gold za spoločné plánovanie projektu.

BOKU Wien

Komplex obytných budov Seestadt Aspern

Moderná architektúra, byty vysokej kategórie a rozľahlé spoločné priestory sú len niektorými z mnohých výhod rezidenčného komplexu Aspern vo Viedni. Tím architektov a generálnych projektantov zo spoločností DELTA a AllesWirdGut premenil tieto ambiciózne plány v skutočnosť a na parcele D9 postavil viedenskú štvrť Seestadt Aspern s približne 170 bytmi a 7 komerčnými objektmi.

Seestadt Aspern vo Viedni je jedným z najväčších projektov rozvoja urbanistickej výstavby v Európe. Nároky na kúrenie celého rezidenčného komplexu činia približne 21 kWh/m²/rok. Komplex získal certifikáciu podľa pravidiel Rakúskej spoločnosti pre udržateľnú výstavbu (ÖGNI) na základe hodnotenia TQB (Celkové hodnotenie kvality budovy).

Wohnbau_Seestadt-Wien-Aspern_Quelle-DELTA
DELTA Green Line