BIM

Víťaz architektonickej súťaže - drevostavba, IFA, Tulln

BIM so spoločnosťou DELTA

S pomocou technológie BIM pre Vás vytvoríme inteligentný 3D, 4D alebo 5D model budovy, ktorý využijeme pri ďalšom plánovaní. Na 3D modeli môžu spoločne pracovať všetky strany zapojené do projektu, čo je zárukou optimálnej spolupráce s klientom. BIM je pre nás viac než len digitálny nástroj. Je pre nás prostriedkom, ako nadviazať efektívnu partnerskú spoluprácu medzi expertmi z rôznych odborov. Variant 5D znamená, že základný 3D model budovy doplníme o komplexné informácie týkajúce sa finančnej a časovej náročnosti projektu. V súčasnej dobe pracujeme na integrácii „šiestej dimenzie“, ktorou je ekologický faktor. Vďaka BIM získa Váš projekt konkrétnejšiu hmatateľnú podobu. Klienti si napríklad s pomocou 3D okuliarov pre virtuálnu realitu môžu celú budovu detailne prejsť, ešte pred položením základného kameňa. To je skvelá príležitosť identifikovať prípadné problémy, ale aj potenciálne príležitosti a rozhodnúť sa o ďalšom postupe.

Ďalšie informácie ako plánovať stavebný projekt v BIM a maximálne využiť nástroje digitalizácie vo svoj prospech sa dozviete TU.

Zaujímavý rozhovor na tému BIM v praxi môžete zhliadnuť tu: BIM a digitalizace – zkušenosti z praxe DELTA Česká republika

 

Muž v 3D okuliaroch pre virtuálnu realitu