BIM

Víťaz architektonickej súťaže - drevostavba, IFA, Tulln

BIM so spoločnosťou DELTA

S pomocou technológie BIM pre Vás vytvoríme inteligentný 3D, 4D alebo 5D model budovy, ktorý využijeme pri ďalšom plánovaní. Na 3D modeli môžu spoločne pracovať všetky strany zapojené do projektu, čo je zárukou optimálnej spolupráce s klientom. BIM je pre nás viac než len digitálny nástroj. Je pre nás prostriedkom, ako nadviazať efektívnu partnerskú spoluprácu medzi expertmi z rôznych odborov. Variant 5D znamená, že základný 3D model budovy doplníme o komplexné informácie týkajúce sa finančnej a časovej náročnosti projektu. V súčasnej dobe pracujeme na integrácii „šiestej dimenzie“, ktorou je ekologický faktor. Vďaka BIM získa Váš projekt konkrétnejšiu hmatateľnú podobu. Klienti si napríklad s pomocou 3D okuliarov pre virtuálnu realitu môžu celú budovu detailne prejsť, ešte pred položením základného kameňa. To je skvelá príležitosť identifikovať prípadné problémy, ale aj potenciálne príležitosti a rozhodnúť sa o ďalšom postupe.

Ďalšie informácie ako plánovať stavebný projekt v BIM a maximálne využiť nástroje digitalizácie vo svoj prospech sa dozviete TU.

Zaujímavý rozhovor na tému BIM v praxi môžete zhliadnuť tu: BIM a digitalizace – zkušenosti z praxe DELTA Česká republika

 

Muž v 3D okuliaroch pre virtuálnu realitu

BIM ako okno do budúcnosti

Zásluhou panoramatickej vizualizácie v rozsahu 360° budete mať k dispozícii všetky relevantné informácie týkajúce sa budovy. „Digitálne dvojča“ budovy vytvorené v BIM slúži predovšetkým ako základ riadenia výstavby Vašej modernej budovy novej generácie, ktorá bude pripravená na budúcnosť. Toto dvojča obsahuje inteligentné informácie o budove, od ceny jednotlivých stavebných komponentov, až po charakteristiky použitých materiálov. V našej vízii budúcnosti spolu komunikujú človek, budova a jej digitálne dvojča. Výsledkom je správa budovy s optimalizovanými nákladmi v priebehu celého životného cyklu, doplnená o vysoký komfort a tiež potešenie zo skvelého výsledku.

BIM znamená ekonomickú efektívnosť

Projektová príprava budov za podpory BIM je v spoločnosti DELTA štandardom už niekoľko rokov. Staviame nehnuteľnosti v hodnote mnohých miliónov EUR. BIM pomáha zachovať hodnotu budov v dlhodobom horizonte a zvýšiť ich ziskovosť počas celého životného cyklu. Využitie modelu BIM sa v budúcnosti stane nenahraditeľnou samozrejmosťou.

Tímová porada o projekte spracovávanom pomocou BIM