News

Ocenenie pre budovu DOCK IN FOUR

 

Kancelárska budova DOCK IN FOUR dostala významné ocenenie za prínos v rozvoji architektúry. Srdečne gratulujeme nášmu investorovi, developerskej spoločnosti Crestyl, ktorá v uplynulých dňoch získala prvé miesto v súťaži HOF AWARDS (Hall of Fame Awards) v kategórii Best of the Best Architectural Development za administratívnu budovu DOCK IN FOUR.

Sme radi, že svoj podiel na kvalitnej realizácii diela máme aj my, vďaka poctivému prístupu k riadeniu a koordinácii celého projektu tejto desaťposchodovej kancelárskej budovy. Len pripomeňme, že pre túto budovu to nie je  prvé ocenenie. Získala tiež environmentálny certifikát LEED GOLD, ktorý rovnako svedčí o vysokom štandarde kvality tejto administratívnej budovy.

Inteligentní management dát projektu

K dosiahnutiu vysokej kvality stavebných prác, a tiež efektivity v riadení a koordinácii budovy rovnako významne prispeli digitálne nástroje, ktoré celý projektový manažment a komunikáciu na projekte zjednodušujú. Reč je o digitálnej platforme Datenpool, ktorú sme vyvinuli na riadenie stavebných projektov, a ktorej úlohou je zaistiť spoľahlivú distribúciu dokumentov a aktuálnych dát vrátane čo najefektívnejšej komunikácie celého projektového tímu. Za zmienku rozhodne stojí tiež nasadenie softwaru PlanRadar, ktorý rovnako prispel k riadeniu a manažmentu kvality realizovaných prác.

Pre tých z vás, ktorí si chcete túto budovu prezrieť komplexne z vtáčej perspektívy, odporúčame pozrieť si nasledujúce video.

Technické detaily a ďalšie informácie o projekte si môžete prečítať TU.

Pevne dúfame, že nástupca vyznamenanej budovy, DOCK IN FIVE, ktorej projektové riadenie a výstavba rovnako prebieha pod našou taktovkou, bude ašpirovať na niektoré z ocenení v budúcom ročníku tejto súťaže. Spoločnosti Crestyl znovu srdečne gratulujeme k tomuto úspechu, ktorý oni sami nazývajú Oskar za architektúru.

Na záver snáď len doplňujúca informácia, že sa jednalo o 6. ročník tejto súťaže, ktorá sa konala súbežne s konferenciou CEDEM Real Estate, a v ktorej súperili víťazné projekty a spoločnosti z celej strednej a východnej Európy. Náročnou úlohou tejto súťaže bolo určiť, kto sú skutočne tí najlepší z najlepších. Tohtoročný ročník zahŕňal stavebné projekty z Českej republiky, Maďarska, Poľska, Rumunska, Srbska a Slovenska.

najnovšie príspevky

09. marca 2023

Martin Mišún sa stal prokuristom spoločnosti DELTA Group Slovakia

Úlohy prokuristu od Adama Cifru odteraz preberá Martin Mišún. Adamova architektúra bola v posledných rokoch veľmi úspešná a teraz získava ešte väčší dôraz vďaka jeho novej úlohe vedúceho architekta v Českej republike a na Slovensku. Oficiálnymi zástupcami spoločnosti DELTA na Slovensku sú tak odteraz Marián Kupka a Martin Mišún.  ...

Mehr

12. októbra 2022

BIM vo fáze správy budovy: 4. diel nášho podcastu BIM AKO FENOMÉN

BIM a jeho väzby na Facility Management. V čom sú integrované dáta z BIM modelu investorovi prínosom? Je to téma, ktorá je skutočne zatiaľ na počiatku objavovania prínosov a možností? Aký je vzťah medzi softvérmi Facility Managementu a BIM? Kedy je potrebné v BIM projektovaní myslieť na požiadavky Facility Managementu?...

Mehr

17. augusta 2022

Bytové domy Hagibor Alfa a Beta skolaudované, sprevádzala ich DELTA

Projekt bytových domov Hagibor vyrástol v oblasti žiadaných rezidenčných štvrtí Vinohrady a Strašnice, na konci Vinohradskej triedy v blízkosti stanice metra Želivského a električky. V priamom susedstve sa nachádza rozsiahly športový areál. Všetka občianska vybavenosť je v blízkom okolí, ďalšia ponuka služieb, obchodov, kaviarní a reštaurácií je plánovanou priamou súčasťou projektu. Developer, spoločnosť Crestyl, podporil tiež mobilitu budúcich obyvateľov štvrti Hagibor – vítanou samozrejmosťou je napojenie na mestské cyklotrasy....

Mehr