News

K projektom bývania musíme pristupovať komplexnejšie ako doteraz

Dobre mienenou radou ku komplexnejšiemu prístupu k bytovej výstavbe začína rozhovor, ktorý sme viedli so spravodajským webom Hospodárskej komory ČR – KomoraPlus. Stavebný priemysel dáva tvár našim mestám a silno ovplyvňuje náš životný štýl a komfort. V tomto rozhovore sme sa podrobnejšie venovali téme projektov bývania a bytových komplexov.

Erik Štefanovič v rozhovore odpovedá na otázky, aké trendy bytová výstavba zaznamenáva a ako na tieto premeny reagujú naši architekti a projektanti. Spomína fakt, že veľa miest a obcí vsádza na nové koncepty bytových projektov a vážne zvažuje nájomné bývanie.

Spomínaná koncepcia sa chce tiež sústrediť na zlepšenie právneho rámca a financovanie sociálneho bývania. Napríklad mesto Brno už vytipovalo lokality na spoločný projekt bývania so súkromným investorom, ktorý dokáže dať mestu záruku, že bude počas dohodnutého času držať nájomné v bytoch nižšie, ako je trhová hodnota.

Dobrú skúsenosť s týmito typmi projektov potvrdzuje Erik Štefanovič, lebo Delta Group, v úlohe architekta, projektanta alebo stavebného manažéra sprevádza mnohé bytové a rezidenčné projekty, najmä vo Viedni. Aktuálne je Delta tiež partnerom pre výstavbu celkom novej mestskej časti Hagibor v Prahe, BIM konzultantom novej pražskej štvrti Smíchov City a rokuje o pripravovaných projektoch na Slovensku.

Erik Štefanovič, konateľ tejto architektonickej kancelárie tiež spomína, že je potrebné pristupovať k projektom bývania komplexnejšie ako doteraz, a predovšetkým myslieť na kvalitu verejného priestranstva s dostatkom zelene, ktorá sa stáva takmer nutnosťou. „Skúsenosti so situáciou a reštrikciami v čase pandémie len zdôraznili niektoré trendy v mestskom urbanizme a bytových projektoch, ktoré sa nenápadne rysovali už niekoľko rokov a je potrebné na ne reagovať.“

Zároveň v rozhovore uvádza konkrétne inšpiratívne mestské bývanie, na ktorých sa Delta Group podieľala v Rakúsku a za ktoré získala aj mnohé ocenenia.

Detaily rozhovoru nájdete TU.

https://komoraplus.cz/2021/10/12/k-projektum-bydleni-musime-pristupovat-komplexneji-nez-dosud/

najnovšie príspevky

20. januára 2022

Sme aktívnou súčasťou BIM asociácie Slovensko

...

Mehr
DELTA Führungskreis in Wien heißt Marc Guido Höhne in ihrer Mitte willkommen

14. januára 2022

Marc Guido Höhne nastupuje do DELTA Group na pozíciu generálneho riaditeľa

Marc Guido Höhne je teraz generálnym riaditeľom v rámci medzinárodnej skupiny DELTA. So svojimi dlhoročnými skúsenosťami je ako nový generálny riaditeľ zodpovedný najmä za rozširovanie holistického poradenského portfólia so silným zameraním na udržateľnosť a digitalizáciu pre celú skupinu spoločností. ...

Mehr

21. decembra 2021

K projektom bývania musíme pristupovať komplexnejšie ako doteraz

Dobre mienenou radou ku komplexnejšiemu prístupu k bytovej výstavbe začína rozhovor, ktorý sme viedli so spravodajským webom Hospodárskej komory ČR – KomoraPlus. ...

Mehr