News

Marc Guido Höhne nastupuje do DELTA Group na pozíciu generálneho riaditeľa

Marc Guido Höhne je teraz generálnym riaditeľom v rámci medzinárodnej skupiny DELTA. So svojimi dlhoročnými skúsenosťami je ako nový generálny riaditeľ zodpovedný najmä za rozširovanie holistického poradenského portfólia so silným zameraním na udržateľnosť a digitalizáciu pre celú skupinu spoločností. V tejto úlohe bude tvoriť konzultačný tím v rámci spoločnosti DELTA.

Marc Guido Höhne je so spoločnosťou DELTA spojený dlhoročnou spoluprácou na rôznych projektoch, ktoré sa vždy vyznačovali vzájomným rešpektom a partnerstvom. Spoločne s Ingo Huberom viedol v rokoch 2009-2013 projektové riadenie novej budovy WU Wien (Ekonomickej univerzity vo Viedni). Okrem toho vždy úzko spolupracoval s partnermi skupiny DELTA na mnohých rôznych témach v oblasti stavebníctva a nehnuteľností.  Marc Guido Höhne vyštudoval architektúru a posledných 23 rokov pôsobil, najskôr v oblasti miestneho stavebného dozoru, potom významne v projektovom manažmente a realitnom poradenstve a posledných 10 rokov ako generálny riaditeľ spoločnosti Drees & Sommer Austria.

V marci 2021 sa Marc Guido Höhne rozhodol po 15 rokoch opustiť Drees & Sommer, aby sa v budúcnosti mohol venovať novým výzvam. Partnerstvo ho nakoniec na konci roku 2021 presvedčilo, aby sa v budúcnosti pripojil ku skupine spoločností DELTA a najmä aby pre nich riadil tému udržateľnosti.

Marc Guido Höhne o nástupe do spoločnosti DELTA: „Už veľa rokov máme úzke partnerstvo, ktoré opakovane viedlo k úspešnej realizácii spoločných projektov (napr. Kampus Ekonomickej univerzity vo Viedni, Wien Energie Smart Campus). V mojej hlavnej oblasti zodpovednosti, rozvoji poradenskej oblasti „Udržateľnosť a inžiniering“, sa teším na dobrú spoluprácu s tímom DELTA green line!“

Celé vedenie a majitelia spoločnosti DELTA sú preto o to radšej, že môžu privítať Marca Guida Höhneho vo svojich radoch, aby sa DELTA mohla v budúcnosti ešte viac zviditeľniť v oblasti udržateľnej výstavby a to tak v Rakúsku, ako aj na medzinárodnej úrovni.

Wolfgang Kradischnig, spolumajiteľ a hovorca spoločnosti DELTA sa teší z posilnenia  manažérskeho tímu: „Vďaka svojim dlhoročným skúsenostiam a širokému výkonnostnému horizontu je Marc Höhne pre našu skupinu DELTA veľkým prínosom. Prináša nám šancu posilniť naše ústredné zameranie na udržateľnosť a mať skutočného tímového hráča a odborníka na zelený princíp výstavby tzv. DELTA green line!“

Portrait Mark Guido Höhne

Predstavenie Marc Guido Höhne

Marc Guido Höhne študoval architektúru na Technickej univerzite v Berlíne a na Ball State University v Muncie v Indiane. Po promócii v roku 1998 pracoval najskôr dva roky v oblasti technického stavebného dozoru, aby rozšíril svoje zručnosti prostredníctvom praktických skúseností s realizáciou. V roku 2000 prestúpil na projektový manažment a následne sa zapojil do rôznych kultúrnych a administratívnych stavebných projektov. Jeho bezprostredným zameraním však bolo Pergamonské múzeum na Múzejnom ostrove v Berlíne, za ktoré bol naposledy zodpovedný ako projektový manažér pre základnú rekonštrukciu a prístavbu.

Po presťahovaní do spoločnosti Drees & Sommer Bulgaria v roku 2006 bol zodpovedný za multiprojektové riadenie a zaistenie kvality výstavby celkom 25 hypermarketov po celom Bulharsku v rámci expanzie nemeckého maloobchodného predajcu Kaufland. S trochou šťastia ho v roku 2009 zavolali do Viedne, aby prevzal celkové riadenie projektu nového kampusu Ekonomickej univerzity vo Viedni, ktorý viedol viac ako 6 rokov v rámci spoločného podniku s Ingo Huberom. Od tej doby majú DELTA a Marc Guido Höhne úzky a veľmi kooperatívny vzťah, ktorý následne viedol k mnohým ďalším spoločným žiadostiam a úspešným projektom, ako je projektové riadenie pre Smart Campus spoločnosti Wien Energie.

Po svojom menovaní generálnym riaditeľom spoločnosti Drees & Sommer Austria v roku 2011 bol z veľkej časti zodpovedný za rozšírenie portfólia služieb o poradenstvo v oblasti nehnuteľností a dohľad nad realizáciou projektov na stavenisku, a tým i za rast firemnej pobočky z 10 na 65 zamestnancov. V tejto súvislosti v roku 2017 prevzal vedenie kancelárie Drees & Sommer Hungaria v Budapešti, aby sa tiež zapodieval expanziou podnikania v strednej a východnej Európe/ CEE.

Jeho srdce vždy horelo pre udržateľnosť, a preto sa zameral na osobné poradenstvo. Z tohoto dôvodu je už niekoľko rokov členom výkonného výboru ÖGNI (rakúska spoločnosť pre udržateľnú výstavbu).

najnovšie príspevky

09. marca 2023

Martin Mišún sa stal prokuristom spoločnosti DELTA Group Slovakia

Úlohy prokuristu od Adama Cifru odteraz preberá Martin Mišún. Adamova architektúra bola v posledných rokoch veľmi úspešná a teraz získava ešte väčší dôraz vďaka jeho novej úlohe vedúceho architekta v Českej republike a na Slovensku. Oficiálnymi zástupcami spoločnosti DELTA na Slovensku sú tak odteraz Marián Kupka a Martin Mišún.  ...

Mehr

12. októbra 2022

BIM vo fáze správy budovy: 4. diel nášho podcastu BIM AKO FENOMÉN

BIM a jeho väzby na Facility Management. V čom sú integrované dáta z BIM modelu investorovi prínosom? Je to téma, ktorá je skutočne zatiaľ na počiatku objavovania prínosov a možností? Aký je vzťah medzi softvérmi Facility Managementu a BIM? Kedy je potrebné v BIM projektovaní myslieť na požiadavky Facility Managementu?...

Mehr

17. augusta 2022

Bytové domy Hagibor Alfa a Beta skolaudované, sprevádzala ich DELTA

Projekt bytových domov Hagibor vyrástol v oblasti žiadaných rezidenčných štvrtí Vinohrady a Strašnice, na konci Vinohradskej triedy v blízkosti stanice metra Želivského a električky. V priamom susedstve sa nachádza rozsiahly športový areál. Všetka občianska vybavenosť je v blízkom okolí, ďalšia ponuka služieb, obchodov, kaviarní a reštaurácií je plánovanou priamou súčasťou projektu. Developer, spoločnosť Crestyl, podporil tiež mobilitu budúcich obyvateľov štvrti Hagibor – vítanou samozrejmosťou je napojenie na mestské cyklotrasy....

Mehr