News

Sála Vltavskej filharmónie

 

Sála Vltavskej filharmónie: jedinečný hudobný komplex v pražských Holešoviciach.

Náš tím projektového manažmentu sa podieľa na procesoch plánovania a budúcej výstavby najvýznamnejšej budovy v Prahe za posledných 140 rokov v oblasti kultúry: projektu Vltavská filharmónia.

Samotnú stavbu riadi naše konzorcium DELTA-JEG-FEM.

Architektonickú súťaž vyhrala dánska kancelária „BIG – Bjarke Ingels Group“ – ako víťazný projekt z 19 prihlásených medzinárodných architektonických štúdií najmä z dôvodu začlenenia rieky Vltavy a prepojenia „kultúrnej budovy“ s atraktívnou rekreačnou oblasťou pre obyvateľov a návštevníkov.

 

 

Nová pražská dominanta bude obsahovať 3 sály:

Koncertná sála pre 1800 divákov,

menšia sála pre 500 divákov

a

multifunkčná sála pre 700 osôb.

 

 

Pražský symfonický orchester sa bude deliť o priestory budovy s doplnkovými kultúrnymi službami.

Budova bude svojimi priestormi slúžiť nielen hlavnému Symfonickému orchestra. Hlavný Symfonický orchester hlavného mesta  Prahy FOK bude zdieľať koncertnú sálu s doplnkovými službami – ideálne prostredie tu nájde napríklad hudobné oddelenie mestskej knižnice, učebňa, reštaurácie a ďalšie obchodné priestory.

Tento ambiciózny projekt je výnimočný aj využitím verejného priestoru. Z vonkajších terás ponúka domácim aj návštevníkom panoramatický výhľad na Prahu.

Začiatok výstavby je naplánovaný na rok 2027/2028.

Predpokladaný termín dokončenia je v roku 2032.

Viac podrobností o projekte novej koncertnej sále nájdete na našej referenčnej stránke: https://www.delta-group.at/references/vltava-philharmonic-hall-prague/

 

Bildhinweis: © BIG/IPR Prag

najnovšie príspevky

27. októbra 2023

Sála Vltavskej filharmónie

...

Mehr
Delta Pods Architects Management

24. októbra 2023

Skupina DELTA posilňuje architektonickú divíziu o novú architektonickú značku

...

Mehr

09. marca 2023

Martin Mišún sa stal prokuristom spoločnosti DELTA Group Slovakia

Úlohy prokuristu od Adama Cifru odteraz preberá Martin Mišún. Adamova architektúra bola v posledných rokoch veľmi úspešná a teraz získava ešte väčší dôraz vďaka jeho novej úlohe vedúceho architekta v Českej republike a na Slovensku. Oficiálnymi zástupcami spoločnosti DELTA na Slovensku sú tak odteraz Marián Kupka a Martin Mišún.  ...

Mehr