News

Zahájili sme podcastovú sériu BIM AKO FENOMÉN

Ak Vás tiež zaujímajú fakty o Building Information Modeling, procese, ktorý predstavuje výrazne efektívnejšie nielen plánovanie, ale aj realizáciu úspešných projektov pozemných stavieb, tak Vás srdečne pozývame vypočuť si našu podcastovú sériu BIM AKO FENOMÉN.

V prvom dieli podcastu sa dozviete základné informácie o BIM s dôrazom na projektovanie a revolúciu, ktorú so sebou digitálne dvojča stavby vo forme BIM, prináša. Nezabúdame však spomenúť ani ďalšie prínosy BIM modelu pre investora, ktorý môže efektívne využívať počas celého životného cyklu budovy.

Erik Štefanovič spolu s BIM manažérom Martinom Mišúnom odpovedá aj na otázky, či je BIM pre stavebníctvo skôr príležitosť alebo komplikácia a či sa dajú definovať aj nejaké slabiny alebo nevýhody.

Spoločne s moderátorom Petrom Karbanom, šéfredaktorom online portálu Hospodářské komory ČR: KomoraPlus.cz, sa snaží definovať, čo naviac vlastne prináša BIM do stavebných projektov a ako vzdialený je horizont, v ktorom budeme na Slovensku a v Čechách metódou BIM skutočne bežne projektovať a stavať nové budovy.

Na tieto základné otázky dostanete odpoveď v prvom dieli podcastu BIM AKO FENOMÉN. V prípade, že budete mať k téme otázku, ktorá nezaznela, neváhajte nám napísať, prípadne nechať komentár na našom You Tube kanáli.

Veríme, že sa Vám podcast bude páčiť. Druhý diel, ktorý je plánovaný na apríl a bude venovaný procesu schvaľovacieho konania a pripravenosti legislatívy a úradov na BIM projekty.

najnovšie príspevky

24. marca 2022

Kombinácia par excellence: nový mediálny kampus ORF v rakúskom Küniglbergu

Mit dem Neubau am Küniglberg führt der ORF im Newsroom die drei Medien Fernsehen, Radio und Online für eine multimediale Produktion zusammen....

Mehr

23. marca 2022

Zahájili sme podcastovú sériu BIM AKO FENOMÉN

Ak Vás tiež zaujímajú fakty o Building Information Modeling, procese, ktorý predstavuje výrazne efektívnejšie nielen plánovanie, ale aj realizáciu úspešných projektov pozemných stavieb, tak Vás srdečne pozývame vypočuť si našu podcastovú sériu BIM AKO FENOMÉN. ...

Mehr

22. marca 2022

Crestyl sa opäť rozhodol pre naše projektové riadenie stavby: tento raz pre kancelárie Hagibor v Prahe Strašniciach

Nadväzujeme na úspešnú spoluprácu bytových domov ALFA a BETA v oblasti projektu Hagibor, ktoré sa teraz nachádzajú v procese rušnej výstavby. Tá sa podľa harmonogramu prác blíži v máji pomaly, ale iste ku kolaudácii. ...

Mehr