News

Zahájili sme podcastovú sériu BIM AKO FENOMÉN

Ak Vás tiež zaujímajú fakty o Building Information Modeling, procese, ktorý predstavuje výrazne efektívnejšie nielen plánovanie, ale aj realizáciu úspešných projektov pozemných stavieb, tak Vás srdečne pozývame vypočuť si našu podcastovú sériu BIM AKO FENOMÉN.

V prvom dieli podcastu sa dozviete základné informácie o BIM s dôrazom na projektovanie a revolúciu, ktorú so sebou digitálne dvojča stavby vo forme BIM, prináša. Nezabúdame však spomenúť ani ďalšie prínosy BIM modelu pre investora, ktorý môže efektívne využívať počas celého životného cyklu budovy.

Erik Štefanovič spolu s BIM manažérom Martinom Mišúnom odpovedá aj na otázky, či je BIM pre stavebníctvo skôr príležitosť alebo komplikácia a či sa dajú definovať aj nejaké slabiny alebo nevýhody.

Spoločne s moderátorom Petrom Karbanom, šéfredaktorom online portálu Hospodářské komory ČR: KomoraPlus.cz, sa snaží definovať, čo naviac vlastne prináša BIM do stavebných projektov a ako vzdialený je horizont, v ktorom budeme na Slovensku a v Čechách metódou BIM skutočne bežne projektovať a stavať nové budovy.

Na tieto základné otázky dostanete odpoveď v prvom dieli podcastu BIM AKO FENOMÉN. V prípade, že budete mať k téme otázku, ktorá nezaznela, neváhajte nám napísať, prípadne nechať komentár na našom You Tube kanáli.

Veríme, že sa Vám podcast bude páčiť. Druhý diel, ktorý je plánovaný na apríl a bude venovaný procesu schvaľovacieho konania a pripravenosti legislatívy a úradov na BIM projekty.

najnovšie príspevky

12. októbra 2022

BIM vo fáze správy budovy: 4. diel nášho podcastu BIM AKO FENOMÉN

BIM a jeho väzby na Facility Management. V čom sú integrované dáta z BIM modelu investorovi prínosom? Je to téma, ktorá je skutočne zatiaľ na počiatku objavovania prínosov a možností? Aký je vzťah medzi softvérmi Facility Managementu a BIM? Kedy je potrebné v BIM projektovaní myslieť na požiadavky Facility Managementu?...

Mehr

17. augusta 2022

Bytové domy Hagibor Alfa a Beta skolaudované, sprevádzala ich DELTA

Projekt bytových domů Hagibor vyrostl v oblasti žádaných rezidenčních čtvrtí Vinohrady a Strašnice, na konci Vinohradské třídy v blízkosti stanice metra Želivského a tramvají. V přímém sousedství se nachází rozsáhlý sportovní areál. Veškerá občanská vybavenost je v blízkém okolí, další nabídka služeb, obchodů, kaváren a restaurací je plánovanou přímou součástí projektu. ...

Mehr
Werknutzungsbewilligung lt. Vereinbarung, 2021

22. júla 2022

Materská škôlka Negrellistraße: Holistický koncept priestoru pre deti

Mesto Wels zadalo výstavbu materskej škôlky na ulici Negrellistrasse o rozlohe 1.500 m². Architekti spoločnosti DELTA dokázali počas procesu formovania konceptu presvedčiť veľmi funkčným a identitu formujúcim dizajnom. Unikátny dizajn pre deti a zamestnancov, rovnako ako dlhodobo udržateľný spôsob projektovania, sú typickými charakterovými rysmi tohoto projektu....

Mehr