News

Zahájili sme podcastovú sériu BIM AKO FENOMÉN

Ak Vás tiež zaujímajú fakty o Building Information Modeling, procese, ktorý predstavuje výrazne efektívnejšie nielen plánovanie, ale aj realizáciu úspešných projektov pozemných stavieb, tak Vás srdečne pozývame vypočuť si našu podcastovú sériu BIM AKO FENOMÉN.

V prvom dieli podcastu sa dozviete základné informácie o BIM s dôrazom na projektovanie a revolúciu, ktorú so sebou digitálne dvojča stavby vo forme BIM, prináša. Nezabúdame však spomenúť ani ďalšie prínosy BIM modelu pre investora, ktorý môže efektívne využívať počas celého životného cyklu budovy.

Erik Štefanovič spolu s BIM manažérom Martinom Mišúnom odpovedá aj na otázky, či je BIM pre stavebníctvo skôr príležitosť alebo komplikácia a či sa dajú definovať aj nejaké slabiny alebo nevýhody.

Spoločne s moderátorom Petrom Karbanom, šéfredaktorom online portálu Hospodářské komory ČR: KomoraPlus.cz, sa snaží definovať, čo naviac vlastne prináša BIM do stavebných projektov a ako vzdialený je horizont, v ktorom budeme na Slovensku a v Čechách metódou BIM skutočne bežne projektovať a stavať nové budovy.

Na tieto základné otázky dostanete odpoveď v prvom dieli podcastu BIM AKO FENOMÉN. V prípade, že budete mať k téme otázku, ktorá nezaznela, neváhajte nám napísať, prípadne nechať komentár na našom You Tube kanáli.

Veríme, že sa Vám podcast bude páčiť. Druhý diel, ktorý je plánovaný na apríl a bude venovaný procesu schvaľovacieho konania a pripravenosti legislatívy a úradov na BIM projekty.

najnovšie príspevky

09. marca 2023

Martin Mišún sa stal prokuristom spoločnosti DELTA Group Slovakia

Úlohy prokuristu od Adama Cifru odteraz preberá Martin Mišún. Adamova architektúra bola v posledných rokoch veľmi úspešná a teraz získava ešte väčší dôraz vďaka jeho novej úlohe vedúceho architekta v Českej republike a na Slovensku. Oficiálnymi zástupcami spoločnosti DELTA na Slovensku sú tak odteraz Marián Kupka a Martin Mišún.  ...

Mehr

12. októbra 2022

BIM vo fáze správy budovy: 4. diel nášho podcastu BIM AKO FENOMÉN

BIM a jeho väzby na Facility Management. V čom sú integrované dáta z BIM modelu investorovi prínosom? Je to téma, ktorá je skutočne zatiaľ na počiatku objavovania prínosov a možností? Aký je vzťah medzi softvérmi Facility Managementu a BIM? Kedy je potrebné v BIM projektovaní myslieť na požiadavky Facility Managementu?...

Mehr

17. augusta 2022

Bytové domy Hagibor Alfa a Beta skolaudované, sprevádzala ich DELTA

Projekt bytových domov Hagibor vyrástol v oblasti žiadaných rezidenčných štvrtí Vinohrady a Strašnice, na konci Vinohradskej triedy v blízkosti stanice metra Želivského a električky. V priamom susedstve sa nachádza rozsiahly športový areál. Všetka občianska vybavenosť je v blízkom okolí, ďalšia ponuka služieb, obchodov, kaviarní a reštaurácií je plánovanou priamou súčasťou projektu. Developer, spoločnosť Crestyl, podporil tiež mobilitu budúcich obyvateľov štvrti Hagibor – vítanou samozrejmosťou je napojenie na mestské cyklotrasy....

Mehr