News

Zahájili sme podcastovú sériu BIM AKO FENOMÉN

Ak Vás tiež zaujímajú fakty o Building Information Modeling, procese, ktorý predstavuje výrazne efektívnejšie nielen plánovanie, ale aj realizáciu úspešných projektov pozemných stavieb, tak Vás srdečne pozývame vypočuť si našu podcastovú sériu BIM AKO FENOMÉN.

V prvom dieli podcastu sa dozviete základné informácie o BIM s dôrazom na projektovanie a revolúciu, ktorú so sebou digitálne dvojča stavby vo forme BIM, prináša. Nezabúdame však spomenúť ani ďalšie prínosy BIM modelu pre investora, ktorý môže efektívne využívať počas celého životného cyklu budovy.

Erik Štefanovič spolu s BIM manažérom Martinom Mišúnom odpovedá aj na otázky, či je BIM pre stavebníctvo skôr príležitosť alebo komplikácia a či sa dajú definovať aj nejaké slabiny alebo nevýhody.

Spoločne s moderátorom Petrom Karbanom, šéfredaktorom online portálu Hospodářské komory ČR: KomoraPlus.cz, sa snaží definovať, čo naviac vlastne prináša BIM do stavebných projektov a ako vzdialený je horizont, v ktorom budeme na Slovensku a v Čechách metódou BIM skutočne bežne projektovať a stavať nové budovy.

Na tieto základné otázky dostanete odpoveď v prvom dieli podcastu BIM AKO FENOMÉN. V prípade, že budete mať k téme otázku, ktorá nezaznela, neváhajte nám napísať, prípadne nechať komentár na našom You Tube kanáli.

Veríme, že sa Vám podcast bude páčiť. Druhý diel, ktorý je plánovaný na apríl a bude venovaný procesu schvaľovacieho konania a pripravenosti legislatívy a úradov na BIM projekty.

najnovšie príspevky

19. marca 2024

Christina Lang preberá pozíciu tlačovej hovorkyne skupiny DELTA

Christina Lang, ktorá sa narodila v Hornom Rakúsku, je od roku 2022 zodpovedná za strategickú komunikáciu spoločnosti DELTA a – ako rozšírenie svojej predchádzajúcej úlohy – teraz spoločnosť zastupuje aj ako tlačová hovorkyňa....

Mehr
Team DELTA Ukraine, Dezember 2023.

12. februára 2024

DELTA Ukrajina: Prehľad o záväzkoch skupiny DELTA a výhľad na rok 2024

DELTA pôsobí na Ukrajine od roku 2006. Počas týchto rokov si spoločnosť v krajine vybudovala  silné zastúpenie, čím výrazne prispela do rôznych odvetí a prispôsobila sa vyvíjajúcemu sa trhu a sociálno-ekonomickým podmienkam....

Mehr
Parnigoni Evelyn, Geschäftsführerin Delta Baumanagement GmbH (Copyright Erich Sinzinger)

12. januára 2024

Rozšírenie manažmentového teamu v skupine DELTA o Evelyn Parnigoni

Evelyn Parnigoni bola 1. januára 2024 povýšená na manažment spoločnosti Delta Baumanagement...

Mehr