News

Crestyl sa opäť rozhodol pre naše projektové riadenie stavby: tento raz pre kancelárie Hagibor v Prahe Strašniciach

Nadväzujeme na úspešnú spoluprácu bytových domov ALFA a BETA v oblasti projektu Hagibor, ktoré sa teraz nachádzajú v procese rušnej výstavby. Tá sa podľa harmonogramu prác blíži v máji pomaly, ale iste ku kolaudácii. Vďaka vzájomnej dôvere a dobrej spolupráci s investorom sa nám otvára cesta v pokračovaní spolupráce v oblasti koordinácie a riadení nákladov na projekte kancelárskych budov Hagibor 01 a 02.

Kancelárie zažívajú po komplikovanom období s obmedzujúcimi nariadeniami spojených s koronavírusom pomalý trend BACK TO OFFICE. Mnohí zamestnanci už zistili, že práca formou home office nie je až taká výhra a vítajú späť svoje pevné pracovné miesta alebo aspoň pohodlie servisovaných kancelárií formou coworkingu, kde majú možnosť pracovať a zdieľať svoje myšlienky face to face v určitej komunite ľudí.

Tak ako sa deti vrátili do škôl, tak sa aj väčšina zamestnancov na väčšiu časť pracovného týždňa vracia späť do kancelárií. Ako hovorí Omar Koleilat, CEO Crestyl: „Našťastie dnes už nie sú kancelárie len sterilné a neosobné priestory, kde osem hodín presedíme u jedného stola. Kancelárie môžu byť miestom pre kooperáciu s kolegami, vzájomnou inšpiráciou, tvorbou i odpočinkom. V CRESTYL kladieme dôraz na príjemné a stimulujúce prostredie, technologické inovácie, dobrú dopravnú dostupnosť a nízku energetickú náročnosť budov.“

V ich portfóliu sa pod pojmom HAGIBOR teraz pomaly začína do fáze realizácie prebojovávať projekt kancelárií, ktorý bude mať všetky možné inovatívne rysy, ktoré teraz prenajímatelia od kancelárií očakávajú. „Sú to napríklad kvalitné osvetlenie i akustika, plné pokrytie 5G siete a dostatok nabíjacích staníc pre elektromobily. Samozrejmosťou je zdravá cirkulácia vzduchu v budovách a udržateľnosť. Chystáme sa 100 % využívať dažďovú vodu na závlahu, plánované cyklotrasy uľahčia dochádzanie na bicykli. Kancelárie naviac spĺňajú certifikáciu Platinum LEED“, dopĺňa Omar Koleilat.

Za urbanistickou koncepciou a architektonickým návrhom administratívnych budov v Hagibore stojí medzinárodne uznávané architektonické a dizajnové štúdio Bogle Architects. Ich prácu, ktorú môžete vidieť okrem Prahy napríklad tiež v Dubaji alebo v kolumbijskej Bogote, je vo svete známa inovatívnym riešením stavieb i verejného priestoru.

Kancelárie Hagibor budú reagovať na aktuálnu situáciu i trendy na trhu kancelárskych priestorov. Naše činnosti na tomto projekte sa budú týkať podpory samotnej realizácie a výstavby tejto deväť a jedenásťposchodovej administratívnej budovy. „Ťažisko našich činností bude spočívať v oblasti projektového manažmentu a celkového riadenia a koordinácie výstavby, technického dozoru investora spolu s BOZP a tiež v kontrolných procesoch v oblasti cenového manažmentu a riadenia nákladov“, upresnil Zbyněk Kovář, prokurista DELTA Group ČR.

DELTA sprevádzala projektovú fázu a realizáciu mnohých administratívnych budov a kancelárií, niektoré z nich si môžete pozrieť TU. Medzi pomerne aktuálne administratívne objekty, ktoré boli úspešne dokončené pod naším projektovým riadením je napríklad administratívna budova DOCK IN FOUR.

 

Zdroj: crestyl.com

najnovšie príspevky

Masterplan Klinikum Freistadt Baustart

18. júna 2024

Začiatok výstavby hlavného plánu „Freistadt Clinic“ s komplexným balíkom služieb od DELTA Group

Naša architektonická divízia Delta Pods Architects a DELTA stavebný manažment (riadenie výstavby) sú zodpovedné za architektonické plánovanie všetkých fáz služieb, ako aj za projektový manažment, statické plánovanie, stavebnú fyziku, požiarnu ochranu a v ďalšej fáze výstavby (novostavba) za certifikáciu „ „aktívny v oblasti klímy“. “....

Mehr
Campus Krems Eröffnung

18. júna 2024

Vernisáž: Rozšírenie Campusu Krems

Prístavba kampusu Krems bola otvorená 3. júna 2024. Celkovo tu vzniklo 23 laboratórnych miestností, 140 kancelárií a 14 seminárnych miestností pre tri univerzity (Univerzita pre ďalšie vzdelávanie Krems - IMC Krems University of Applied Sciences - Súkromná univerzita Karla Landsteinera pre zdravotné vedy). DELTA bola zodpovedná za riadenie projektu od roku 2018, počnúc štúdiou uskutočniteľnosti, až do mája 2024. Na otvorení sa v mene projektového tímu zúčastnili Martin Lechner, Jasmine Lutzer a Thomas Gruber....

Mehr

12. júna 2024

DELTA otvára novú kanceláriu v Prahe v máji 2024

Skupina DELTA otvorila 23. mája 2024 novú kanceláriu v Prahe, priamo na rieke Vltava. Prítomní boli početní zástupcovia skupiny DELTA z pobočiek v štyroch krajinách. Jeden z najdlhších medzinárodných záväzkov spoločnosti DELTA je v Českej republike, kde skupina DELTA pôsobí už 30 rokov s veľmi širokým portfóliom služieb....

Mehr