News

Crestyl sa opäť rozhodol pre naše projektové riadenie stavby: tento raz pre kancelárie Hagibor v Prahe Strašniciach

Nadväzujeme na úspešnú spoluprácu bytových domov ALFA a BETA v oblasti projektu Hagibor, ktoré sa teraz nachádzajú v procese rušnej výstavby. Tá sa podľa harmonogramu prác blíži v máji pomaly, ale iste ku kolaudácii. Vďaka vzájomnej dôvere a dobrej spolupráci s investorom sa nám otvára cesta v pokračovaní spolupráce v oblasti koordinácie a riadení nákladov na projekte kancelárskych budov Hagibor 01 a 02.

Kancelárie zažívajú po komplikovanom období s obmedzujúcimi nariadeniami spojených s koronavírusom pomalý trend BACK TO OFFICE. Mnohí zamestnanci už zistili, že práca formou home office nie je až taká výhra a vítajú späť svoje pevné pracovné miesta alebo aspoň pohodlie servisovaných kancelárií formou coworkingu, kde majú možnosť pracovať a zdieľať svoje myšlienky face to face v určitej komunite ľudí.

Tak ako sa deti vrátili do škôl, tak sa aj väčšina zamestnancov na väčšiu časť pracovného týždňa vracia späť do kancelárií. Ako hovorí Omar Koleilat, CEO Crestyl: „Našťastie dnes už nie sú kancelárie len sterilné a neosobné priestory, kde osem hodín presedíme u jedného stola. Kancelárie môžu byť miestom pre kooperáciu s kolegami, vzájomnou inšpiráciou, tvorbou i odpočinkom. V CRESTYL kladieme dôraz na príjemné a stimulujúce prostredie, technologické inovácie, dobrú dopravnú dostupnosť a nízku energetickú náročnosť budov.“

V ich portfóliu sa pod pojmom HAGIBOR teraz pomaly začína do fáze realizácie prebojovávať projekt kancelárií, ktorý bude mať všetky možné inovatívne rysy, ktoré teraz prenajímatelia od kancelárií očakávajú. „Sú to napríklad kvalitné osvetlenie i akustika, plné pokrytie 5G siete a dostatok nabíjacích staníc pre elektromobily. Samozrejmosťou je zdravá cirkulácia vzduchu v budovách a udržateľnosť. Chystáme sa 100 % využívať dažďovú vodu na závlahu, plánované cyklotrasy uľahčia dochádzanie na bicykli. Kancelárie naviac spĺňajú certifikáciu Platinum LEED“, dopĺňa Omar Koleilat.

Za urbanistickou koncepciou a architektonickým návrhom administratívnych budov v Hagibore stojí medzinárodne uznávané architektonické a dizajnové štúdio Bogle Architects. Ich prácu, ktorú môžete vidieť okrem Prahy napríklad tiež v Dubaji alebo v kolumbijskej Bogote, je vo svete známa inovatívnym riešením stavieb i verejného priestoru.

Kancelárie Hagibor budú reagovať na aktuálnu situáciu i trendy na trhu kancelárskych priestorov. Naše činnosti na tomto projekte sa budú týkať podpory samotnej realizácie a výstavby tejto deväť a jedenásťposchodovej administratívnej budovy. „Ťažisko našich činností bude spočívať v oblasti projektového manažmentu a celkového riadenia a koordinácie výstavby, technického dozoru investora spolu s BOZP a tiež v kontrolných procesoch v oblasti cenového manažmentu a riadenia nákladov“, upresnil Zbyněk Kovář, prokurista DELTA Group ČR.

DELTA sprevádzala projektovú fázu a realizáciu mnohých administratívnych budov a kancelárií, niektoré z nich si môžete pozrieť TU. Medzi pomerne aktuálne administratívne objekty, ktoré boli úspešne dokončené pod naším projektovým riadením je napríklad administratívna budova DOCK IN FOUR.

 

Zdroj: crestyl.com

najnovšie príspevky

24. marca 2022

Kombinácia par excellence: nový mediálny kampus ORF v rakúskom Küniglbergu

Mit dem Neubau am Küniglberg führt der ORF im Newsroom die drei Medien Fernsehen, Radio und Online für eine multimediale Produktion zusammen....

Mehr

23. marca 2022

Zahájili sme podcastovú sériu BIM AKO FENOMÉN

Ak Vás tiež zaujímajú fakty o Building Information Modeling, procese, ktorý predstavuje výrazne efektívnejšie nielen plánovanie, ale aj realizáciu úspešných projektov pozemných stavieb, tak Vás srdečne pozývame vypočuť si našu podcastovú sériu BIM AKO FENOMÉN. ...

Mehr

22. marca 2022

Crestyl sa opäť rozhodol pre naše projektové riadenie stavby: tento raz pre kancelárie Hagibor v Prahe Strašniciach

Nadväzujeme na úspešnú spoluprácu bytových domov ALFA a BETA v oblasti projektu Hagibor, ktoré sa teraz nachádzajú v procese rušnej výstavby. Tá sa podľa harmonogramu prác blíži v máji pomaly, ale iste ku kolaudácii. ...

Mehr