News

Crestyl sa opäť rozhodol pre naše projektové riadenie stavby: tento raz pre kancelárie Hagibor v Prahe Strašniciach

Nadväzujeme na úspešnú spoluprácu bytových domov ALFA a BETA v oblasti projektu Hagibor, ktoré sa teraz nachádzajú v procese rušnej výstavby. Tá sa podľa harmonogramu prác blíži v máji pomaly, ale iste ku kolaudácii. Vďaka vzájomnej dôvere a dobrej spolupráci s investorom sa nám otvára cesta v pokračovaní spolupráce v oblasti koordinácie a riadení nákladov na projekte kancelárskych budov Hagibor 01 a 02.

Kancelárie zažívajú po komplikovanom období s obmedzujúcimi nariadeniami spojených s koronavírusom pomalý trend BACK TO OFFICE. Mnohí zamestnanci už zistili, že práca formou home office nie je až taká výhra a vítajú späť svoje pevné pracovné miesta alebo aspoň pohodlie servisovaných kancelárií formou coworkingu, kde majú možnosť pracovať a zdieľať svoje myšlienky face to face v určitej komunite ľudí.

Tak ako sa deti vrátili do škôl, tak sa aj väčšina zamestnancov na väčšiu časť pracovného týždňa vracia späť do kancelárií. Ako hovorí Omar Koleilat, CEO Crestyl: „Našťastie dnes už nie sú kancelárie len sterilné a neosobné priestory, kde osem hodín presedíme u jedného stola. Kancelárie môžu byť miestom pre kooperáciu s kolegami, vzájomnou inšpiráciou, tvorbou i odpočinkom. V CRESTYL kladieme dôraz na príjemné a stimulujúce prostredie, technologické inovácie, dobrú dopravnú dostupnosť a nízku energetickú náročnosť budov.“

V ich portfóliu sa pod pojmom HAGIBOR teraz pomaly začína do fáze realizácie prebojovávať projekt kancelárií, ktorý bude mať všetky možné inovatívne rysy, ktoré teraz prenajímatelia od kancelárií očakávajú. „Sú to napríklad kvalitné osvetlenie i akustika, plné pokrytie 5G siete a dostatok nabíjacích staníc pre elektromobily. Samozrejmosťou je zdravá cirkulácia vzduchu v budovách a udržateľnosť. Chystáme sa 100 % využívať dažďovú vodu na závlahu, plánované cyklotrasy uľahčia dochádzanie na bicykli. Kancelárie naviac spĺňajú certifikáciu Platinum LEED“, dopĺňa Omar Koleilat.

Za urbanistickou koncepciou a architektonickým návrhom administratívnych budov v Hagibore stojí medzinárodne uznávané architektonické a dizajnové štúdio Bogle Architects. Ich prácu, ktorú môžete vidieť okrem Prahy napríklad tiež v Dubaji alebo v kolumbijskej Bogote, je vo svete známa inovatívnym riešením stavieb i verejného priestoru.

Kancelárie Hagibor budú reagovať na aktuálnu situáciu i trendy na trhu kancelárskych priestorov. Naše činnosti na tomto projekte sa budú týkať podpory samotnej realizácie a výstavby tejto deväť a jedenásťposchodovej administratívnej budovy. „Ťažisko našich činností bude spočívať v oblasti projektového manažmentu a celkového riadenia a koordinácie výstavby, technického dozoru investora spolu s BOZP a tiež v kontrolných procesoch v oblasti cenového manažmentu a riadenia nákladov“, upresnil Zbyněk Kovář, prokurista DELTA Group ČR.

DELTA sprevádzala projektovú fázu a realizáciu mnohých administratívnych budov a kancelárií, niektoré z nich si môžete pozrieť TU. Medzi pomerne aktuálne administratívne objekty, ktoré boli úspešne dokončené pod naším projektovým riadením je napríklad administratívna budova DOCK IN FOUR.

 

Zdroj: crestyl.com

najnovšie príspevky

09. marca 2023

Martin Mišún sa stal prokuristom spoločnosti DELTA Group Slovakia

Úlohy prokuristu od Adama Cifru odteraz preberá Martin Mišún. Adamova architektúra bola v posledných rokoch veľmi úspešná a teraz získava ešte väčší dôraz vďaka jeho novej úlohe vedúceho architekta v Českej republike a na Slovensku. Oficiálnymi zástupcami spoločnosti DELTA na Slovensku sú tak odteraz Marián Kupka a Martin Mišún.  ...

Mehr

12. októbra 2022

BIM vo fáze správy budovy: 4. diel nášho podcastu BIM AKO FENOMÉN

BIM a jeho väzby na Facility Management. V čom sú integrované dáta z BIM modelu investorovi prínosom? Je to téma, ktorá je skutočne zatiaľ na počiatku objavovania prínosov a možností? Aký je vzťah medzi softvérmi Facility Managementu a BIM? Kedy je potrebné v BIM projektovaní myslieť na požiadavky Facility Managementu?...

Mehr

17. augusta 2022

Bytové domy Hagibor Alfa a Beta skolaudované, sprevádzala ich DELTA

Projekt bytových domov Hagibor vyrástol v oblasti žiadaných rezidenčných štvrtí Vinohrady a Strašnice, na konci Vinohradskej triedy v blízkosti stanice metra Želivského a električky. V priamom susedstve sa nachádza rozsiahly športový areál. Všetka občianska vybavenosť je v blízkom okolí, ďalšia ponuka služieb, obchodov, kaviarní a reštaurácií je plánovanou priamou súčasťou projektu. Developer, spoločnosť Crestyl, podporil tiež mobilitu budúcich obyvateľov štvrti Hagibor – vítanou samozrejmosťou je napojenie na mestské cyklotrasy....

Mehr