News

Charitatívna akcia DELTA Ukraine – ĎAKUJEME!

Jedna myšlienka, jedna spoločná misia a jeden dôležitý večer pre Ukrajinu a celý svet. Charitatívna akcia DELTA Ukraine sa konala vo štvrtok 9. júna v bývalej továrni na výrobu tabaku Tabakfabrik Linz a spojila dobro so špeciálnym aktom pomoci: Naši hostia sa zúčastnili aukcie pre dobrú vec, dostali príležitosť urobiť dobrý skutok a zažiť bezprostredne zblízka dojemné a povzbudivé príbehy ľudí z Ukrajiny.

Príbeh DELTA Ukraine

Delta Ukraine bola založená v roku 2007 v rámci medzinárodnej skupiny DELTA Group. Unikátne stavebné projekty realizoval tento tím po celej Ukrajine. Náš tím sa do roku 2021 rozrástol na 70 ľudí. Od 24. februára 2022 a strašnej agresívnej vojny sa pre celú skupinu DELTA všetko zmenilo. Kolegovia boli vysťahovaní z krajiny, boli organizované humanitárne dodávky pomoci a boli reorganizované pracovné procesy.

Naši ukrajinskí kolegovia sú však viac ako kedykoľvek predtým oddaní a pokračujú v práci na projektoch na Ukrajine a zároveň pomáhajú svojim spoluobčanom. Skupina DELTA má tento rok svoje 45. výročie, ale veľkolepá oslava musela ustúpiť niečomu oveľa, oveľa dôležitejšiemu: fundraisingu vo forme charitatívnej akcie, aby pokračovali naše humanitárne kampane, ktoré sa uskutočňujú už od februára. V tomto roku preto skupina DELTA usporiadala veľmi špeciálnu akciu s primárnym cieľom získať čo najviac darov na humanitárnu pomoc na Ukrajine.

Nezabudnuteľný a všestranný večer

Spolumajitelia a generálny riaditelia Wolfgang Gomernik, Wolfgang Kradischnig a generálna riaditeľka spoločnosti DELTA Ukraine Viktoriya Berezhnaya privítali hostí a rozprávali im o dlhoročnej ukrajinskej histórii. Ukrajinskí riaditelia Dmytro Omelchuk a Sergiy Malyshko boli naživo pripojení z Kyjeva, aby popísali tamojšiu situáciu a vyjadrili svoje poďakovanie hosťom.

Prítomní boli zamestnanci zo všetkých krajín, rovnako ako klienti a partneri skupiny DELTA, ktorí nielen usilovne prihadzovali, ale tiež si užili kopec zábavy s naším dražiteľom Chrisem Müllerem, generálnym riaditeľom CMb.industries a riaditeľom Tabakfabrik.

Celkom boli nahromadené dary vo výške neuveriteľných 22.500 €, ktoré budú použité na zdravotnícke vybavenie, humanitárnu pomoc utečencom, rekonštrukciu zničených domov a podporu detí a mladých ľudí na Ukrajine.

Delta Ukraine Charity Event

Vrcholom aukcie boli podpísané boxerské rukavice Vitalija a Wladimira Kličkovcov, ktoré kúpili bratia Jakob & Ehsan Zadmardovci. „Bola to skvelá charitatívna akcia, kde sme pomohli malým pozitívnym príspevkom nákupom rukavíc.“

Gewinner der Auktion

Podpora celebrít pre dobrú vec

Starosta mesta Linz, Dietmar Prammer, nás poctil nielen svojou prítomnosťou, ale tiež svojimi povznášajúcimi slovami: „V situácii, ako je táto, je akcia kľúčová, pretože nerobiť nič by znamenalo schváliť túto neľudskú agresívnu vojnu. To je presne to, čo udalosti ako táto naznačujú: je potrebné aktívne podnikať kroky.“

Večer dokonale sprevádzali skvelí umelci ako bandura hráč a spevák Oleg Makarchuk, freestyle tanečný umelec pán GOR, obidvaja z Ukrajiny, a jedinečný umelec a hudobník Thomas Andreas Beck. Ukážková kuchyňa s lahodnými regionálnymi pokrmami od Good Karma bola kulinárskym doplnkom úspešnej fundraisingovej akcie a zábavného networkingového večera.

Musiker aus der Ukraine

najnovšie príspevky

19. marca 2024

Christina Lang preberá pozíciu tlačovej hovorkyne skupiny DELTA

Christina Lang, ktorá sa narodila v Hornom Rakúsku, je od roku 2022 zodpovedná za strategickú komunikáciu spoločnosti DELTA a – ako rozšírenie svojej predchádzajúcej úlohy – teraz spoločnosť zastupuje aj ako tlačová hovorkyňa....

Mehr
Team DELTA Ukraine, Dezember 2023.

12. februára 2024

DELTA Ukrajina: Prehľad o záväzkoch skupiny DELTA a výhľad na rok 2024

DELTA pôsobí na Ukrajine od roku 2006. Počas týchto rokov si spoločnosť v krajine vybudovala  silné zastúpenie, čím výrazne prispela do rôznych odvetí a prispôsobila sa vyvíjajúcemu sa trhu a sociálno-ekonomickým podmienkam....

Mehr
Parnigoni Evelyn, Geschäftsführerin Delta Baumanagement GmbH (Copyright Erich Sinzinger)

12. januára 2024

Rozšírenie manažmentového teamu v skupine DELTA o Evelyn Parnigoni

Evelyn Parnigoni bola 1. januára 2024 povýšená na manažment spoločnosti Delta Baumanagement...

Mehr