News

3.diel podcastu BIM a realizácie projektu. BIM = stavba pod kontrolou

Aké sú príčiny toho, že potenciál BIM stále nie je pri výstavbe úplne využívaný? Prečo zatiaľ na väčšine projektov v ČR nie je BIM implementovaný napriek tomu, že uľahčuje takmer všetky procesy spojené so stavbou? Aké komplikácie sprevádzajú prestup stavebných firiem na digitálny štandard? Stane sa BIM v budúcich dvoch či troch rokoch skutočne štandardom českej výstavby?

Erik Štefanovič, konateľ DELTA Group ČR hovorí, že Building Information Modeling potrebuje viac osvety. Je potrebné, aby nielen investori, facility managment, ale aj realizačné firmy pochopily, v čom je BIM užitočný a v akých procesoch počas výstavby a prevádzky budovy im môže byť BIM nápomocný.

Podcast si kladie tiež otázku prechodného obdobia fungovania procesov na projekte pred BIM a s BIMom. Bola by nejaká špecifická forma centrálnej komunikačnej platformy, ktorá by slúžila k pasívnemu prehliadaniu BIM modelu možnou hybridnou cestou, ako využiť informačnú komplexnosť BIM modelu v ktorejkoľvek fázi projektu kedykoľvek a odkiaľkoľvek?

Diskusiu o tom, ako veľmi môže byť BIM model prínosný investorovi v dobe zmien na projekte, ako a kam až dokáže príslušné zmeny vďaka svojej úplnej transparentnosti a informačnej komplexnosti v rýchlosti premietnuť, prípadne ako veľmi dokáže toto obdobie zmien a hľadania riešení skrátiť, ale tiež o nových možnostiach stavebného dozoru investora a veľa ďalšom viedol v treťom dieli podcastu BIM JAKO FENOMÉN konateľ DELTA Group ČR a SK Erik Štefanovič a Martin Buřič, vedúci stavebných služieb pre strednú a východnú Európu spoločnosti S+B Gruppe.

 

najnovšie príspevky

19. marca 2024

Christina Lang preberá pozíciu tlačovej hovorkyne skupiny DELTA

Christina Lang, ktorá sa narodila v Hornom Rakúsku, je od roku 2022 zodpovedná za strategickú komunikáciu spoločnosti DELTA a – ako rozšírenie svojej predchádzajúcej úlohy – teraz spoločnosť zastupuje aj ako tlačová hovorkyňa....

Mehr
Team DELTA Ukraine, Dezember 2023.

12. februára 2024

DELTA Ukrajina: Prehľad o záväzkoch skupiny DELTA a výhľad na rok 2024

DELTA pôsobí na Ukrajine od roku 2006. Počas týchto rokov si spoločnosť v krajine vybudovala  silné zastúpenie, čím výrazne prispela do rôznych odvetí a prispôsobila sa vyvíjajúcemu sa trhu a sociálno-ekonomickým podmienkam....

Mehr
Parnigoni Evelyn, Geschäftsführerin Delta Baumanagement GmbH (Copyright Erich Sinzinger)

12. januára 2024

Rozšírenie manažmentového teamu v skupine DELTA o Evelyn Parnigoni

Evelyn Parnigoni bola 1. januára 2024 povýšená na manažment spoločnosti Delta Baumanagement...

Mehr