News

DELTA Group prezentovala kancelárie inovačného centra Takeda na Green Building Summit v Bratislave

Slovenská rada pre zelené budovy, spolu so Slovenskou komorou architektov každoročne organizuje podujatie Green Building Summit. Tento rok prebehlo pod záštitou prezidentky Slovenskej republiky Zuzany Čaputovej. Je venované udržateľnej architektúre a novým trendom v tejto oblasti. Aj tento rok bol plný zaujímavých prednášok.

Takeda Innovation Capability Center

Bolo nám cťou, že aj DELTA Group SK mohla prispieť prednáškou o kanceláriach inovačného centra Takeda v rekonštruovanej historickej budove Pradiareň 1900. Kooperovali sme ako lokálny architekt a projektant interiéru. Za rečnícky pult sa postavil Ing. arch. Adam Cifra, ktorý bol vedúcou postavou projektu a predniesol pred zaplnenou sálou svoje skúsenosti a postrehy z projektu a kooperácie s firmou Jacobs a klientom Takeda.

Certifikácia budovy podľa štandardu BREEAM

Veľký dôraz sa kládol už na samotný výber budovy, nakoľko priestor musel byť realizovaný v súlade so záväzkom spoločnosti Takeda k environmentálnej udržateľnosti, vrátane uhlíkovej neutrality. Pradiareň ponúkla okrem svojej ohromnej 122 ročnej histórie aj veľkorysý priestor s výškou stropov 4,5m a kompletnou rekonštrukciu s ambíciou získania certifikátu Breeam.

Mixed Reality v praxi

„Pre dosiahnutie čo najkvalitnejšieho projektu sme od začiatku využívali všetky dostupné moderné technológie ako 3D sken, virtuálnu realitu a vyhotovenie projektovej dokumentácie v štandarde  BIM. Práve tvorba modelu nám zabezpečila profesionálnu koordináciu celého projektu. Možnosti virtuálnych prehliadok ocenili aj ďalšie koorperujúce firmy, kedže  prepracovaný model nám umožnil vyriešiť detaily a vyhnúť sa kolíziám, čím sa ušetril čas aj peniaze“, komentoval využitie BIM-u a mixed reality na tomto projekte náš kolega, architekt Adam Cifra.

Udržateľnosť v našom projekte predstavoval komplexný pohľad na interiér s požiadavkou na vytvorenie kvalitného vnútorného prostredia. Implementovali sa materiály a nábytky s nízkymi hodnotami prchavých látok, prihliadalo sa na využívanie prvkov ktoré sú bezpečné, recyklovateľné a vyrobené zodpovedne a s rešpektom k planéte. Objekt je taktiež vybavený podružným meraním a reguláciou elektriny a vody so sledovaním spotrieb a detekciou úniku vody.

Nový zmysel pre starý priestor

„Firma Takeda dbala na vysoký štandard dizajnu aj ekológie, čo bola pre nás príjemná výzva a naši architekti sa v projekte plne realizovali. Vznikol tak jedinečný priestor pre prácu, co-working, porady ako aj unikátne oddychové zóny. To všetko v architektonickej harmónii priestranného, otvoreného interiéru s dostatočným prístupom denného osvetlenia vďaka tradičným vysokým, priemyselným zaskleniam v pôvodnom dizajne,“ prezentoval svoje dojmy z projektu inovačného centra Takeda kolega Adam Cifra.

„Stáť v nových priestoroch farmaceutickej spoločnosti Takeda pri slávnostnom otvorení, bol pre nás veľký zážitok. Naviac úplná spokojnosť klienta je veľkým zadosťučinením, že naša práca a kreativita prispeli ku vzniku unikátneho interiéru, novej administrativnej budovy, ktorá vznikla v ikonickej, 122 rokov starej budove, kde sa dlhé roky vyrábali nite v Bratislave“ uzavrel svoju prednášku Ing. arch. Adam Cifra na konferenci Green Building Summit 2022.

najnovšie príspevky

09. marca 2023

Martin Mišún sa stal prokuristom spoločnosti DELTA Group Slovakia

Úlohy prokuristu od Adama Cifru odteraz preberá Martin Mišún. Adamova architektúra bola v posledných rokoch veľmi úspešná a teraz získava ešte väčší dôraz vďaka jeho novej úlohe vedúceho architekta v Českej republike a na Slovensku. Oficiálnymi zástupcami spoločnosti DELTA na Slovensku sú tak odteraz Marián Kupka a Martin Mišún.  ...

Mehr

12. októbra 2022

BIM vo fáze správy budovy: 4. diel nášho podcastu BIM AKO FENOMÉN

BIM a jeho väzby na Facility Management. V čom sú integrované dáta z BIM modelu investorovi prínosom? Je to téma, ktorá je skutočne zatiaľ na počiatku objavovania prínosov a možností? Aký je vzťah medzi softvérmi Facility Managementu a BIM? Kedy je potrebné v BIM projektovaní myslieť na požiadavky Facility Managementu?...

Mehr

17. augusta 2022

Bytové domy Hagibor Alfa a Beta skolaudované, sprevádzala ich DELTA

Projekt bytových domov Hagibor vyrástol v oblasti žiadaných rezidenčných štvrtí Vinohrady a Strašnice, na konci Vinohradskej triedy v blízkosti stanice metra Želivského a električky. V priamom susedstve sa nachádza rozsiahly športový areál. Všetka občianska vybavenosť je v blízkom okolí, ďalšia ponuka služieb, obchodov, kaviarní a reštaurácií je plánovanou priamou súčasťou projektu. Developer, spoločnosť Crestyl, podporil tiež mobilitu budúcich obyvateľov štvrti Hagibor – vítanou samozrejmosťou je napojenie na mestské cyklotrasy....

Mehr