News

DELTA Group prezentovala kancelárie inovačného centra Takeda na Green Building Summit v Bratislave

Slovenská rada pre zelené budovy, spolu so Slovenskou komorou architektov každoročne organizuje podujatie Green Building Summit. Tento rok prebehlo pod záštitou prezidentky Slovenskej republiky Zuzany Čaputovej. Je venované udržateľnej architektúre a novým trendom v tejto oblasti. Aj tento rok bol plný zaujímavých prednášok.

Takeda Innovation Capability Center

Bolo nám cťou, že aj DELTA Group SK mohla prispieť prednáškou o kanceláriach inovačného centra Takeda v rekonštruovanej historickej budove Pradiareň 1900. Kooperovali sme ako lokálny architekt a projektant interiéru. Za rečnícky pult sa postavil Ing. arch. Adam Cifra, ktorý bol vedúcou postavou projektu a predniesol pred zaplnenou sálou svoje skúsenosti a postrehy z projektu a kooperácie s firmou Jacobs a klientom Takeda.

Certifikácia budovy podľa štandardu BREEAM

Veľký dôraz sa kládol už na samotný výber budovy, nakoľko priestor musel byť realizovaný v súlade so záväzkom spoločnosti Takeda k environmentálnej udržateľnosti, vrátane uhlíkovej neutrality. Pradiareň ponúkla okrem svojej ohromnej 122 ročnej histórie aj veľkorysý priestor s výškou stropov 4,5m a kompletnou rekonštrukciu s ambíciou získania certifikátu Breeam.

Mixed Reality v praxi

„Pre dosiahnutie čo najkvalitnejšieho projektu sme od začiatku využívali všetky dostupné moderné technológie ako 3D sken, virtuálnu realitu a vyhotovenie projektovej dokumentácie v štandarde  BIM. Práve tvorba modelu nám zabezpečila profesionálnu koordináciu celého projektu. Možnosti virtuálnych prehliadok ocenili aj ďalšie koorperujúce firmy, kedže  prepracovaný model nám umožnil vyriešiť detaily a vyhnúť sa kolíziám, čím sa ušetril čas aj peniaze“, komentoval využitie BIM-u a mixed reality na tomto projekte náš kolega, architekt Adam Cifra.

Udržateľnosť v našom projekte predstavoval komplexný pohľad na interiér s požiadavkou na vytvorenie kvalitného vnútorného prostredia. Implementovali sa materiály a nábytky s nízkymi hodnotami prchavých látok, prihliadalo sa na využívanie prvkov ktoré sú bezpečné, recyklovateľné a vyrobené zodpovedne a s rešpektom k planéte. Objekt je taktiež vybavený podružným meraním a reguláciou elektriny a vody so sledovaním spotrieb a detekciou úniku vody.

Nový zmysel pre starý priestor

„Firma Takeda dbala na vysoký štandard dizajnu aj ekológie, čo bola pre nás príjemná výzva a naši architekti sa v projekte plne realizovali. Vznikol tak jedinečný priestor pre prácu, co-working, porady ako aj unikátne oddychové zóny. To všetko v architektonickej harmónii priestranného, otvoreného interiéru s dostatočným prístupom denného osvetlenia vďaka tradičným vysokým, priemyselným zaskleniam v pôvodnom dizajne,“ prezentoval svoje dojmy z projektu inovačného centra Takeda kolega Adam Cifra.

„Stáť v nových priestoroch farmaceutickej spoločnosti Takeda pri slávnostnom otvorení, bol pre nás veľký zážitok. Naviac úplná spokojnosť klienta je veľkým zadosťučinením, že naša práca a kreativita prispeli ku vzniku unikátneho interiéru, novej administrativnej budovy, ktorá vznikla v ikonickej, 122 rokov starej budove, kde sa dlhé roky vyrábali nite v Bratislave“ uzavrel svoju prednášku Ing. arch. Adam Cifra na konferenci Green Building Summit 2022.

najnovšie príspevky

Vorstand und Aufsichtsrat DELTA AG

26. júna 2024

Delta Holding GmbH, materská spoločnosť skupiny DELTA sa stáva akciovou spoločnosťou

Rakúska spoločnosť Delta Holding GmbH, materská spoločnosť medzinárodnej skupiny DELTA Group, ktorá v súčasnosti zamestnáva viac ako 400 odborníkov v rôznych dcérskych spoločnostiach v štyroch krajinách, sa v júni 2024 stane akciovou spoločnosťou. ...

Mehr
Masterplan Klinikum Freistadt Baustart

18. júna 2024

Začiatok výstavby hlavného plánu „Freistadt Clinic“ s komplexným balíkom služieb od DELTA Group

Naša architektonická divízia Delta Pods Architects a DELTA stavebný manažment (riadenie výstavby) sú zodpovedné za architektonické plánovanie všetkých fáz služieb, ako aj za projektový manažment, statické plánovanie, stavebnú fyziku, požiarnu ochranu a v ďalšej fáze výstavby (novostavba) za certifikáciu „ „aktívny v oblasti klímy“. “....

Mehr
Campus Krems Eröffnung

18. júna 2024

Vernisáž: Rozšírenie Campusu Krems

Prístavba kampusu Krems bola otvorená 3. júna 2024. Celkovo tu vzniklo 23 laboratórnych miestností, 140 kancelárií a 14 seminárnych miestností pre tri univerzity (Univerzita pre ďalšie vzdelávanie Krems - IMC Krems University of Applied Sciences - Súkromná univerzita Karla Landsteinera pre zdravotné vedy). DELTA bola zodpovedná za riadenie projektu od roku 2018, počnúc štúdiou uskutočniteľnosti, až do mája 2024. Na otvorení sa v mene projektového tímu zúčastnili Martin Lechner, Jasmine Lutzer a Thomas Gruber....

Mehr
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.