News

DELTA Group prezentovala kancelárie inovačného centra Takeda na Green Building Summit v Bratislave

Slovenská rada pre zelené budovy, spolu so Slovenskou komorou architektov každoročne organizuje podujatie Green Building Summit. Tento rok prebehlo pod záštitou prezidentky Slovenskej republiky Zuzany Čaputovej. Je venované udržateľnej architektúre a novým trendom v tejto oblasti. Aj tento rok bol plný zaujímavých prednášok.

Takeda Innovation Capability Center

Bolo nám cťou, že aj DELTA Group SK mohla prispieť prednáškou o kanceláriach inovačného centra Takeda v rekonštruovanej historickej budove Pradiareň 1900. Kooperovali sme ako lokálny architekt a projektant interiéru. Za rečnícky pult sa postavil Ing. arch. Adam Cifra, ktorý bol vedúcou postavou projektu a predniesol pred zaplnenou sálou svoje skúsenosti a postrehy z projektu a kooperácie s firmou Jacobs a klientom Takeda.

Certifikácia budovy podľa štandardu BREEAM

Veľký dôraz sa kládol už na samotný výber budovy, nakoľko priestor musel byť realizovaný v súlade so záväzkom spoločnosti Takeda k environmentálnej udržateľnosti, vrátane uhlíkovej neutrality. Pradiareň ponúkla okrem svojej ohromnej 122 ročnej histórie aj veľkorysý priestor s výškou stropov 4,5m a kompletnou rekonštrukciu s ambíciou získania certifikátu Breeam.

Mixed Reality v praxi

„Pre dosiahnutie čo najkvalitnejšieho projektu sme od začiatku využívali všetky dostupné moderné technológie ako 3D sken, virtuálnu realitu a vyhotovenie projektovej dokumentácie v štandarde  BIM. Práve tvorba modelu nám zabezpečila profesionálnu koordináciu celého projektu. Možnosti virtuálnych prehliadok ocenili aj ďalšie koorperujúce firmy, kedže  prepracovaný model nám umožnil vyriešiť detaily a vyhnúť sa kolíziám, čím sa ušetril čas aj peniaze“, komentoval využitie BIM-u a mixed reality na tomto projekte náš kolega, architekt Adam Cifra.

Udržateľnosť v našom projekte predstavoval komplexný pohľad na interiér s požiadavkou na vytvorenie kvalitného vnútorného prostredia. Implementovali sa materiály a nábytky s nízkymi hodnotami prchavých látok, prihliadalo sa na využívanie prvkov ktoré sú bezpečné, recyklovateľné a vyrobené zodpovedne a s rešpektom k planéte. Objekt je taktiež vybavený podružným meraním a reguláciou elektriny a vody so sledovaním spotrieb a detekciou úniku vody.

Nový zmysel pre starý priestor

„Firma Takeda dbala na vysoký štandard dizajnu aj ekológie, čo bola pre nás príjemná výzva a naši architekti sa v projekte plne realizovali. Vznikol tak jedinečný priestor pre prácu, co-working, porady ako aj unikátne oddychové zóny. To všetko v architektonickej harmónii priestranného, otvoreného interiéru s dostatočným prístupom denného osvetlenia vďaka tradičným vysokým, priemyselným zaskleniam v pôvodnom dizajne,“ prezentoval svoje dojmy z projektu inovačného centra Takeda kolega Adam Cifra.

„Stáť v nových priestoroch farmaceutickej spoločnosti Takeda pri slávnostnom otvorení, bol pre nás veľký zážitok. Naviac úplná spokojnosť klienta je veľkým zadosťučinením, že naša práca a kreativita prispeli ku vzniku unikátneho interiéru, novej administrativnej budovy, ktorá vznikla v ikonickej, 122 rokov starej budove, kde sa dlhé roky vyrábali nite v Bratislave“ uzavrel svoju prednášku Ing. arch. Adam Cifra na konferenci Green Building Summit 2022.

najnovšie príspevky

10. júna 2022

Charitatívna akcia DELTA Ukraine – ĎAKUJEME!

Jedna myšlienka, jedna spoločná misia a jeden dôležitý večer pre Ukrajinu a celý svet. Charitatívna akcia DELTA Ukraine sa konala vo štvrtok 9. júna v bývalej továrni na výrobu tabaku Tabakfabrik Linz a spojila dobro so špeciálnym aktom pomoci: Naši hostia sa zúčastnili aukcie pre dobrú vec, dostali príležitosť urobiť dobrý skutok a zažiť bezprostredne zblízka dojemné a povzbudivé príbehy ľudí z Ukrajiny....

Mehr
DELTA Group prezentovala kanceláře inovačního centra Takeda_Green Building Summit 2022_CZ

23. mája 2022

DELTA Group prezentovala kancelárie inovačného centra Takeda na Green Building Summit v Bratislave

Bolo nám cťou, že aj DELTA Group SK mohla prispieť prednáškou o kanceláriach inovačného centra Takeda v rekonštruovanej historickej budove Pradiareň 1900. Kooperovali sme ako lokálny architekt a projektant interiéru. Za rečnícky pult sa postavil Ing. arch. Adam Cifra, ktorý bol vedúcou postavou projektu a predniesol pred zaplnenou sálou svoje skúsenosti a postrehy z projektu a kooperácie s firmou Jacobs a klientom Takeda. ...

Mehr

18. mája 2022

Projektové riadenie stavby, ktoré dokáže dokončiť projekt v predstihu

Projektový manažment DELTA sa pri riadení a koordinácii projektu opiera o základné tri piliere: riadenie projektu z hľadiska času, kvality a nákladov. Pri desať poschodovej administratívnej budove DOCK IN FIVE v Prahe Libni sa i v neľahkej situácii posledných mesiacov, spojenej s chýbajúcimi pracovníkmi u zhotoviteľských firiem a nedostatkom neustále sa zdražujúceho stavebného materiálu, podarilo objekt kancelárií dokončiť skôr, ako nám určil investorom definovaný tzv. časový harmonogram stavby....

Mehr