News

teambau + lean management = perfektná realizácia nového hlavného sídla spoločnosti Bürkert

Projekt Bürkert je ukážkovou kombináciou inovatívnych metód a úspešného manažmentu. DELTA Group okrem úlohy generálneho projektanta plnila tiež v spolupráci s teambau úlohu generálneho dodávateľa. Zodpovednosť za architektúru a kreatívne vedenie mala spoločnosť Raumreich.

Vo februári sme úspešne odovzdali dokončenú budovu nového hlavného sídla rakúskej spoločnosti Bürkert, ktorá je popredným hráčom v oblasti meracích a kontrolných technológií. Spoločnosť DELTA v spolupráci s teambau pre klienta zaistila celkový servis od predaja starej budovy až po kompletnú realizáciu nového sídla. Nová budova má celkom 3 poschodia. Na prízemí sa nachádza logistická hala a dielne, v nadzemných podlažiach sú potom umiestnené kancelárske a administratívne priestory.

Nové hlavné sídlo v súlade s ekologickými princípmi využíva vzduchové tepelné čerpadlo a fotovoltaické panely, má strechy osadené zeleňou a harmonicky zapadá do okolitého prostredia. V tesnej blízkosti budovy sa nachádza biotop, ktorý má štatút chránenej prírodnej pamiatky. V areáli sa nachádza niekoľko nabíjacích staníc pre elektromobily. Okrem toho, že nová budova spĺňa všetky technické požiadavky na multifunkčné využitie, jej príjemné prostredie tiež umožňuje zákazníkom a zamestnancom dopriať si potrebný odpočinok.

Vonkajší pohľad na Bürkert v Mödlingu
Kaffeeküche bei Bürkert in AT

Lean management ako ten najlepší partner

Dôležitou súčasťou tohoto projektu je kultúra založená na partnerstve a spolupráci. Vďaka nej bolo možné celý proces realizovať veľmi efektívne. Nie nadarmo sa hovorí, že keď necháte jednotlivých členov tímu vyjadriť ich názor, spolupráca potom bude omnoho konštruktívnejšia a často sa vám podarí ušetriť podstatnú časť nákladov. Ak naviac spoluprácu starostlivo skoordinujete, minimalizuje sa riziko konfliktov, ktoré by mohli ohroziť splnenie termínov a zvýšiť náklady. Napriek tomu, že základom úspešnej spolupráce je dobrá vôľa všetkých zúčastnených, bez precízneho systému a metodiky sa nezaobídete. My sme vsadili na lean management.

Raz týždenne sa všetci ľudia zapojení do procesu zišli priamo na stavenisku pred tabuľou, prostredníctvom ktorej sa zoznámili s úlohami a termínmi rozdelenými podľa profesií a podlaží. Princíp je vcelku jednoduchý: Namiesto špecifikácie plánu realizácie sa spoločne stanoví postupnosť udalostí. Na tomto procese sa podieľa celý tím a dodržiavanie sa kontroluje prostredníctvom priebežnej koordinácie. V prípade potreby sa realizujú žiadúce zmeny. Týmto spôsobom je možné oveľa rýchlejšie a flexibilnejšie riešiť komplikácie, minimalizovať meškanie a reagovať na zmeny, pretože všetci zúčastnení majú k dispozícii rovnaké informácie. V prípade projektu pre spoločnosť Bürkert sa tento prístup zaslúžil nielen o skoré odovzdanie diela, ale tiež o maximálnu spokojnosť klienta.

Empfangsbereich von Bürkert

Osláviť úspech je dôležité

Správna spolupráca pokračuje aj po skončení projektu: Pri slávnostnom odovzdávaní projektu Andreas Dopplmair, výkonný riaditeľ a projektový manažér spoločností DELTA a teambau, odovzdal klientovi zastúpenému pánom Andreasem Mixou voucher na spoločnú oslavu. Voucher bude uplatnený hneď, ako to pandemická situácia dovolí.

Andreas Mixa, generálny riaditeľ spoločnosti Bürkert Rakúsko, popisuje projekt slovami: „Išlo o veľmi zaujímavý, náročný, ale tiež precízne naplánovaný projekt. Vďaka tomu aj prebehol veľmi hladko. Výborná spolupráca medzi spoločnosťami DELTA/teambau ako generálnych dodávateľov a spoločnosťou Raumreich bola podľa môjho názoru kľúčom k úspešnej a profesionálnej implementácii celého projektu.“

Andreas Dopplmair vysvetľuje: „Tento projekt bol ukážkovým príkladom toho, že transparentné procesy lean managementu, skvelo zohraný tím a aktívne zapojenie klienta sú zárukou úspechu. Podieľať sa na tomto projekte bolo pre mňa skutočným potešením.“

Viac o téme súvislostí medzi projektovou kultúrou stavebného projektu a jeho ekonomickým úspechom (náklady, termíny, kvalita, spokojnosť všetkých zúčastnených strán) si môžete prečítať TU.
V prípade otázok nás kontaktujte telefonicky: +421 267 281 850 alebo na email: office@delta-group.sk

Pausenbereich von Bürkert in Mödling
Besprechungsraum bei Bürkert

najnovšie príspevky

Team DELTA Ukraine, Dezember 2023.

12. februára 2024

DELTA Ukrajina: Prehľad o záväzkoch skupiny DELTA a výhľad na rok 2024

DELTA pôsobí na Ukrajine od roku 2006. Počas týchto rokov si spoločnosť v krajine vybudovala  silné zastúpenie, čím výrazne prispela do rôznych odvetí a prispôsobila sa vyvíjajúcemu sa trhu a sociálno-ekonomickým podmienkam....

Mehr
Parnigoni Evelyn, Geschäftsführerin Delta Baumanagement GmbH (Copyright Erich Sinzinger)

12. januára 2024

Rozšírenie manažmentového teamu v skupine DELTA o Evelyn Parnigoni

Evelyn Parnigoni bola 1. januára 2024 povýšená na manažment spoločnosti Delta Baumanagement...

Mehr

27. októbra 2023

Sála Vltavskej filharmónie

...

Mehr